אודותינו

אתר שירות-טק מאפשר לכם להקליט שיחות עם כל אחד מהמוקדים השונים במספרי הטלפון המפורסמים באתר.

האתר משמש כמדריך מספרי טלפון למוקדי השירות המאפשר להקליט ולדרג את רמת השירות על ידי השתתפות בהצבעה.
במסגרת שיפור השירות נוספה יכולת הצבעה ודירוג של רמת השירות אותו קיבלתם זה עתה מנותן השירות. אנו ממליצים לכלל גולשי האתר לדרג ולהשפיע על נתוני סקר האיכות שאנו עורכים ומציגים באופן שקוף באתר לטובת כלל הלקוחות. רק לקוחות האתר שהתקשרו בפועל למוקדי השירות השונים יכולים לדרג את רמת השירות של הספק.
האתר בא לספק שירות ערך מוסף צרכני מהרמה הראשונה החל מאיתור מהיר וקל של מספרי טלפון במוקדי השירות, אספקת שירות תיעוד והקלטת השיחות ועד מתן אפשרות לדרג את רמת השירות ולצפות בנתוני מדד איכות השירות כולל טיפים צרכניים שימושיים של כלל הלקוחות על פי הנתונים שנאספו.


הקלטת שיחות טלפון מכל מקום טלפון קווי או סלולרי.

הקלטת שיחות טלפון הינה הכלי היעיל ביותר לשמירה על זכויותיך בהתקשרות עם כל החברות ומוסדות ציבור אליהם אתם מתקשרים באופן שוטף. מרבית החברות מקליטות את השיחה שלכם אבל כשאתם מבקשים את הקלטת השיחה, החברות במרבית המקרים לא מסכימות להעביר אליכם את ההקלטה או עורמים קשיים רבים בטרם יעבירו אליכם את ההקלטה וזאת רק לאחר פניות חוזרות ונשנות.

השירות שלנו מאפשר לכם להקליט את השיחות מכל מכשיר, באיכות גבוהה מבלי צורך להשקיע בציוד הקלטה יקר בעצמכם. בסיום השיחה תוכלו להוריד את קובץ הקלטה למחשב באמצעות יצירת קשר כמפורט להלן.

באפשרותכם לקבל את קובץ ההקלטה באמצעות מילוי הפרטים בטופס יצירת קשר תוך 48 שעות ממועד השיחה בכפוף לזיהוי ומילוי הפרטים הבאים:

  • תאריך השיחה
  • שעת ביצוע השיחה
  • מספר טלפון ממנו ביצעתם את החיוג
  • כתובת מייל / דואר אלקטרוני אליה תרצו לקבל את קובץ ההקלטה

 

את קבצי השיחות שלכם תוכלו להעביר אחר כך למחשב או למכשיר הסלולרי האישי שלכם. כמובן, עליכם מוטלת האחריות
המלאה לוודא שההקלטה שהקלטתם והצורה שבה אתם משתמשים בה הינה בהתאם לחוקי מדינת ישראל – אנחנו מסירים מעצמנו
כל אחריות לאופן השימוש במערכת ההקלטה ו/או שמירת ההקלטה בשרתי החברה. השירות ניתן לכל לקוח ותומך בחיוג גם מטלפון
נייח וגם מטלפון סלולרי הפתוח לשירותי פרימיום בקידומת 1900.

התקלקל לכם הסלולרי? האינטרנט פתאום לא עובד? הדברים המרגיזים האלו קורים מדי פעם לכל אחד מאיתנו ומצליחים בהחלט להרגיז אותנו – אבל לא עוד! הכירו את שירות התיקונים הבלעדי של חברת שירות טק, שבאה במטרה לשנות את כל מה שהכרתם עד היום בתחום שירות הלקוחות ותמיכה טכנית ללקוחות האינטרנט, הסלולר, הטלפון הקווי, מכשירי הטלוויזיה וכל מכשירי החשמל שלכם בבית ובעבודה.

אז איך זה עובד?
קודם כל עליכם להירשם באתר שלנו כלקוחות של שירות טק על ידי טופס ההרשמה שלנו. נציגינו יחזרו אליכם במהרה עם כל הפרטים והבירורים הראשונים שצריך לעשות ולאחר שתעברו את שלב הבירורים הקצר תהיו לקוחות רשמיים של שירות טק.

כלקוח של שירות טק, איזה שירות אקבל? מהי עלות ומהי זמינות השירות?
לקוחות של שירות טק מקבלים את השירות המהיר ביותר בישראל, הטוב ביותר בישראל והאדיב ביותר! ואלו לא רק סיסמאות יח"צ אלא התגובות שאנו מקבלים יום יום מלקוחותינו. השירות שתקבלו כלקוחות שירות טק הוא תמיכה טכנית מנציגי התמיכה של שירות טק העוסקים בתחומי המחשוב, סלולר, אינטרנט, טלוויזיה ומוצרים טכנולוגיים נוספים שיש ברשותכם. עלות השירות היא שנתית והיא עומדת על 100 ש"ח לשנה כולל מע"מ. נציגי התמיכה ומוקדי השירות של שירות טק פעילים בימי ראשון עד חמישי בשעה 7:00 ועד 21:00 ובימי שישי וערבי חג בשעה 8:00 ועד 13:00.

אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.
לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה