הוט מובייל שירות לקוחות

הוט מובייל שירות לקוחות


לקבלת נציג והשתתפות בהצבעה לדירוג שירות הספק חייגו

מוקד השירות של הוט מובייל זמין בימי ראשון עד חמישי בין השעות 6:00 - 19:00. ובשישי ובערבי חג בין השעות 6:00 - 19:00.

החברה – הוט מובייל שירות לקוחות

חברת הוט מובייל הינה חברת תקשורת סלולרית מקבוצת הוט, אשר פועלת במדינת ישראל. חברת הוט מובייל מפעילה רשת סלולרית בטכנולוגיית IDEN אשר בה מכשירי הקצה משמשים כטלפון סלולרי וכן כמכשיר קשר PTT ומפעילה רשת סלולרית בטכנולוגיית UMTS / GSM / LTE בשיתוף עם חברת פרטנר במודל של שיתוף רשתות. כמו כן, חברת הוט מובייל מספקת שירותי שיחות לחוץ לארץ תחת המותג HOT 017 והקידומת הבין לאומית 017. חברת הוט מובייל החלה בשנת 2010 להקים רשת עצמאית בטכנולוגיית UMTS, אך בנובמבר בשנת 2013, חתמה חברת הוט מובייל על הסכם שיתוף רשתות עם חברת פרטנר , לאיחוד מערכי האנטנות של החברות לרשת אנטנות משותפת. בעקבות ההסכם הוט מובייל ופרטנר מפעילות החל מאפריל בשנת 2016, רשת אנטנות משותפת באמצעות חברת תפעול משותפת – PHI, אשר נמצאת בבעלות שווה של פרטנר והוט מובייל, כאשר כל חברה ממשיכה להפעיל את ליבת הרשת שלה בנפרד ולשרת את הלקוחות שלה בנפרד.

אתר האינטרנט של חברת הוט מובייל – https://www.hotmobile.co.il.

הוט מובייל שירות לקוחות – טלפון

רחוב הסתת 11, אזור תעשייה אילת, מספרי טלפון – מכירות – *6053, שירות לקוחות – 053-5003000. שעות הפעילות – ימי חול – 10:00 – 18:00, ימי שישי – 09:00 – 13:00.

דרך חברון 60, מרכז ביג, באר שבע, מספרי טלפון – מכירות – *6053, שירות לקוחות – 053-5003000. שעות הפעילות – ימי חול – 10:00 – 18:00, ימי שישי – 09:00 – 13:00.

צה"ל 35, חדרה, מספרי טלפון – מכירות – *6053, שירות לקוחות – 053-5003000. שעות פעילות – ימי חול – 10:00 – 19:00, ימי שישי – 09:00 – 13:00, מוצאי שבת – סגור.

האומן 17, אזור תעשייה תלפיות, ירושלים, מספרי טלפון – מכירות – *6053, שירות לקוחות – 053-5003000. שעות פעילות – ימי חול – 10:00 – 18:00, ימי שישי – 09:00 – 13:00.

קרימניצקי 6, תל אביב יפו, מספרי טלפון – מכירות – *6053, שירות לקוחות – 053-5003000. שעות פעילות – ימי חול – 10:00 – 18:00, ימי שישי – 09:00 – 13:00.

פקס – 053-5500300.

כתובת דואר אלקטרוני לשליחת טפסים – [email protected].

שירות לקוחות – *053, שיחת חינם מכל מכשיר הוט מובייל. 1800-800-053.

עמוד הפייסבוק – http://www.facebook.com/hotmobile.

הוט מובייל שירות לקוחות – מעניקה שירותים

– הוט מובייל מציעה לכם סלולרי ללא הגבלה עם 6 GB  גלישה. שיחות ו- SMS ללא הגבלה. גלישה עד 6 GB לשנה. SIM יגיע לבית שלכם עד שלושה ימים מרגע ההזמנה. הטבת ספק אינטרנט ביתי חינם למשך חצי שנה. – מבצע שניים ב- שישים ₪ עם 6 GB, סלולרי ללא הגבלה ב- שישים ₪ לחודש בלבד לשני מנויים למשך שנה. שיחות ו- SMS ללא הגבלה. גלישה עד 6 GB לשנה. SIM יגיע לבית שלכם עד שלושה ימים מרגע ההזמנה. הטבת ספק אינטרנט ביתי חינם למשך חצי שנה. – שניים ב- שבעים ₪ עם עשרה GB גלישה + 2 GB מתנה לשנה למצטרפים באתר. סלולרי בלי הגבלה ב- שבעים ₪ לחודש בלבד לשני מנויים לשנה. שיחות ו- SMS ללא הגבלה. גלישה עד 10 GB ו- 2 GB נוספים לשנה. SIM יגיע לבית שלכם עד שלושה ימים מרגע ההזמנה. הטבת ספק אינטרנט ביתי חינם למשך חצי שנה. שיחות לחוץ לארץ ללא הגבלה לשלושים ואחת יעדים. – בגין שינוי תכנית באתר תחול עלות מוזלת חד פעמית לכל מנוי בו בוצע שינוי, בסך של ארבעים ותשעה ₪ כולל מע"מ במקום שישים ותשעה ₪ כולל מע"מ. בתכנית  Unlimited WorldWide  ו   Unlimited WorldWide Extra דמי מעבר בסך שישים ותשעה ₪ כולל מע"מ במקום שמונים ותשעה ₪ כולל מע"מ. האמור לא יחול במעבר לתכנית חיילים.

הוט מובייל שירות לקוחות – טיפים

  • אם יש לכם מכשיר BLACKBERRY מסוג דור 3, תוכלו לעבוד אתו ברשת הוט מובייל.
  • הגדרת השעון כמו גם הגדרות נוספות ניתן למצוא במדריך התפעול של המכשיר באתר או באתר היצרן של המכשיר שלכם.
  • ניתן להוריד תוכן למכשיר שלכם ממגוון אתרי הורדות הקיימים ברשת, או מ- ITUNES לבעלי מכשיר אייפון ומה- GOOGLE PLAY לבעלי מכשיר אנדרואיד.
  • אם מופיעה לכם האות R במכשיר שלכם – החיווי שנתקלתם בו אינו מהווה תקלה, מדובר בהודעת מערכת טכנית אשר אינה משפיעה על אופן השימוש שלכם במכשיר או על החיובים בגין השימוש.

הוט מובייל שירות לקוחות – שאלות נפוצות

שאלה: היכן ניתן לצפות במצב החשבון העדכני ובחשבוניות הקודמות?

תשובה – באמצעות הרשמה לאזור האישי ניתן לצפות בשש חשבוניות אחרונות ובפירוט שימושים עדכני.

שאלה: מתי החשבונית שלי נסגרת ומתי החשבונית שלי נשלחת לחיוב?

תשובה – תקופת חיוב של חשבונית חלה מהיום ה- שלוש עשרה של כל חודש ועד ליום השנים עשר בכל חודש. החשבונית תגיע אליכם בתחילת החודש העוקב. במידה והנכם רשומים לחשבונית בדואר האלקטרוני, תקבלו את החשבון החודשי בשבוע האחרון של החודש.

שאלה: מדוע אני רואה בחשבונית חיוב על שירות אשר אותו ביטלתי?

תשובה – במקרים בהם בוטל השירות במהלך תקופת החשבונית יופיע חיוב יחסי ממועד תחילת החשבונית ועד למועד ביטול השירות בפועל.

שאלה: היכן אני יכול לראות את חיובי השיחות אותן ביצעתי בעת שהותי בחוץ לארץ?

תשובה – את חיובי השיחות אותן ביצעתם בעת שהותכם בחוץ לארץ ניתן לראות בחשבונית השוטפת שלכם.

שאלה: אני לא מצליח להתחבר עם המכשיר לרשת הוט מובייל, איך אני יודע אם המכשיר שלי פתוח לכל הרשתות?

תשובה – מכשירים אשר נרכשו באחת מרשתות הסלולר בישראל לפני 01/01/2011, עשויים להיות חסומים לעבודה ברשתות אחרות. כמו כן, גם מכשירים אשר נרכשו בחוץ לארץ עשויים להיות חסומים ל- SIM מקומי, על מנת לוודא כי המכשיר שלכם פתוח ל- SIM של הוט מובייל, עליכם להכניס את כרטיס ה- SIM של הוט מובייל למכשיר –

  • במידה ולא קיים חיווי קליטה ואינכם מצליחים להוציא ולקבל שיחות, ככל הנראה מדובר במכשיר נעול ל- SIM זר.
  • במידה ומופיעה הודעה – כרטיס SIM לא תקין – או INVALID SIM – ככל הנראה מדובר במכשיר נעול ל- SIM זר.
  • במכשירי IPHONE תופיע הודעה במחשב לאחר חיבור המכשיר לתוכנת ה- ITUNES – "The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported"..

שאלה: מדוע איני מצליח לגלוש ואיני מצליח לקבל ולשלוח הודעות MMS?

תשובה – שירות ה- MMS פעיל רק לאחר עשרים וארבע שעות מרגע הצטרפותכם להוט מובייל. כמו כן, בכדי להוריד את התמונות הנשלחות אליכם בצורה אוטומטית למכשיר, יש לפתוח את אופציית – אחזור אוטומטי בנדידה – תחת ההגדרות של ההודעות במכשיר שלכם.

שאלה: מופיעים לי שני שעונים על הצג – מה זה אמור להביע?

תשובה – החיווי שנתקלתם בו אינו מהווה תקלה, מדובר בהודעת מערכת טכנית אשר אינה משפיעה על אופן השימוש שלכם במכשיר או על החיובים בגין השימוש.

שאלה: אני גולש לסירוגין במכשיר – האם זה תקין?

תשובה – על מנת ליהנות מחוויית גלישה אופטימלית, יש להפעיל את שירות נדידת הנתונים במכשיר שלכם באופן המפורט בעמוד – הגדרת גלישה, MMS וכרטיס SIM.

שאלה: מה הטלפון של שירות עסקים?

תשובה – *2211 או 1800-800-053.

אנא דרגו את רמת השירות שקיבלתם

הכניסו את מספר הטלפון שלכם:

דרגו בבקשה את רמת השירות

הוסיפו תגובה וספרו לכלל הלקוחות על חווית השירות שקיבלתם מנציגי המוקד של הוט מובייל שירות לקוחות. בתגובתכם התייחסו לזמינות, אדיבות ויעילות השירות. אנא הימנעו מהכנסת פרטים אישיים והקפידו על שפה נאותה.

Rate this post


שתף את חווית השירות שלך עם אחרים!
שתף דרך פייסבוק שתף דרך טוויטר שתף דרך גוגל פלוס שתף דרך לינקדאין
אופן השתתפות בהצבעה לדירוג ספקי השירות:

תודה שבחרתם להתקשר באמצעות האתר שלנו להשתתפות בהצבעה ודרוג של רמת השירות. באמצעות הצבעתכם תשפיעו ותסייעו לשיפור רמת השירות של ספקי השירות בישראל כדי שכל לקוח יוכל לצפות בסקר האיכות כללי של נותני השירותים בישראל ולהפיק ממנו את מרב התועלת בבחירת ספק שירות חדש. לצורך דירוג רמת שירות של ספקי השירות, הספרה 1 מסמלת את השירות הטוב ביותר והספרה 5 מסמלת השירות הגרוע ביותר. רק המתקשרים באמצעות מספר הגישה של האתר שלנו יכולים לדרג את רמת השירות והבחירה מתבצעת על פי שיקול דעתכם הבלעדי ובהתאם להתרשמותכם מטיב השירות אותו קיבלתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

לידיעתכם: אתר שירות לקוחות.com אינו מייצג ואינו קשור בשום צורה שהיא לחברות או המוסדות המצוינים באתר. המספר מעלה הינו מספר פרימיום בעלות רגילה בהתאם לתוכנית המשתמש ובתוספת של חמישים אגורות לדקה והוא חלק משירותי הקלטה ותיעוד השיחות כולל דירוג רמת שירות של החברות וטיפים של לקוחות לפני התקשרות עם מוקדי השרות השונים. האתר מרכז עבור הגולשים מספרי טלפון לשירות לקוחות ותמיכה טכנית כולל שירותי הקלטה ותיעוד השיחות לצרכי בקרה